Apple’dan çalışanlarına tehdit… Kurala uymayanları zor günler bekliyor!

Teknoloji devi Apple, çalışanlarına karşı sergilediği tavır nedeniyle yine gündeme geldi. Şirketin, haftada üç kez işe gelmeyen çalışanlarına artan uyarılarda bulunacağı ve bu uyarılara uyulmaması durumunda sözleşmenin feshedilmesiyle sonuçlanacağı söyleniyor.

ÜÇ GÜN OFİSE GELMEYENİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLECEK!

Apple’ın haftada en az üç gün ofise gelmeyen personele karşı harekete geçme tehdidinde bulunduğu söylendi. Ayrıca Apple’ın çalışanların işe gelme devamlılığını takip etmek için rozet (şirkete giriş kartları) kayıtlarının da izleneceği belirtildi. Ayrıca Apple sadece üç gün gelmeyenlerin yanı sıra şirket içi diğer kurallara uyulmaması durumunda sözleşmelerin feshedilebileceği belirtiliyor.

Ağustos ayında Apple, 5 Eylül’den itibaren şirket çalışanlarının haftada üç gün çalışmasını zorunlu hale getireceğini duyurmuştu. Bu kural, çalışanların Salı, Perşembe günleri ve ekip liderleri tarafından seçilen üçüncü bir normal günde ofise gitmeleri gerektiği anlamına geliyor.

COVİD-19 OFİS ORTAMINI UNUTTURDU

Artan maliyetleri düşürmek için Apple’ın uyguladığı bu çalışma stratejisini Amazon şirketi de uyguluyor. COVİD-19 nedeniyle evden çalışılmaya başlanması ofise ortamındaki sosyal ve çalışma hayatını bazı durumlarda olumsuz etkilediği belirtildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Amazon CEO’su Andy Jassy:

Bu arada Elon Musk’ın da aynı konudan rahatsızlık duyduğu belirtiliyor. Bu nedenle Musk’ın, çarşamba günü saat 02:30’da çalışanlara “ofisin isteğe bağlı olmadığını” hatırlatan bir e-posta gönderdiği ve San Francisco’daki merkezin bir önceki gün yarı yarıya boş olduğu belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir