CHP Sözcüsü Öztrak: Kendilerini çok akıllı sananlar; hiç merak etmesinler, millet iradesine kurulan her tuzağı bozacağız

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dedi.

CHP’li Öztrak; Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi. Öztrak, şunları söyledi:

“Merkez Yönetim Kurulu toplantımız sona erdi. Bugün gündemimizde; ülkemizi yönetme kabiliyetini tamamen yitiren beceriksiz saray hükümetinin devlette sebep olduğu yönetim krizi; hak, hukuk, adalet tanımayan eylemleri, mutfaklarda her gün daha da büyüyen yangın vardı. Kurulumuzda, seçim ve sandık güvenliğini sağlamak amacıyla, izleyeceğimiz yol haritamızı da gözden geçirdik.

“Sarayın kibirlisi bir de utanmadan sıkılmadan, sorumluluğunu, millette yıkmaya kalktı”

Deprem enkazının altında, 50 binden fazla yurttaşımız yardım çığlıklarıyla, soğukta donarak can verdi. Enkazın başında bekleyen çaresiz analardan, babalardan, çocuklardan, dedelerden, ninelerden ‘Nerede bu devlet?’ feryatları arşa yükseldi. Sarayın kibirlisi bir de utanmadan sıkılmadan, sorumluluğunu, millette yıkmaya kalktı.

Sandığın milletimizin önüne gelmesine artık 40 gün kaldı. Sandıkta millete hesap verme günü yaklaştıkça kifayetsiz, beceriksiz, liyakatsiz kadroların, zulmü, şantajı, tehdidi, yalanları her gün daha da çirkinleşiyor. Sinan Ateş cinayetinin üzerinden tamı tamına 94 gün geçti…

“40 gün kaldı”

Ankara’nın göbeğinde işlenen bu siyasi cinayet aydınlatıldı mı? Gerçek katiller, tetikçileri azmettirenler bulundu mu? Adalet önüne çıkarıldı mı? Hayır! Cinayet şüphelisi, MHP’li milletvekilin evinde tutuklandı. Tutuklamayı yapan polis memurları ya başka yere sürüldü ya da yapılan baskılara dayanamayıp emeklilik dilekçesi verdi. Şimdi sıra, dosyadaki delilleri karartmaya geldi.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar. Sinan Ateş’in ablasının, ‘Sinan Ateş için Adalet’, ‘Sinan Ateş Cinayeti Aydınlatılsın’ feryatlarının dinmesine artık 40 gün kaldı. Yetim bırakılan iki kız çocuğumuzun gözyaşlarının dinmesine, 40 gün kaldı. 40 gün sonra, yargının elini tutmaya kalkan o pis eller, kırılacak. Sinan Ateş cinayeti tüm yönleriyle aydınlatılacak.

“13. Cumhurbaşkanımız, Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak”

“Erdoğan’ın rant hırsı bir türlü dinmiyor”

O kadar acı yaşandı. Ama Erdoğan’ın rant hırsı bir türlü dinmiyor. Erdoğan’a bağlı Strateji ve Bütçe Başkanlığı daha yeni açıkladı. 57 milyar dolarlık konut, depremde yıkıldı. Toplam zarar 104 milyar dolar. Öncelik bu zararın tazminine deprem bölgesinin ayağa kaldırılmasına verilmeli. Ama Erdoğan iki gün önce çıkmış ‘Kanal İstanbul’un önünü kesemeyeceksiniz’ diye bar bar bağırıyor. Allah akıl, fikir versin ıslah etsin diyeceğiz de, Allah zevali yaklaşan kuluna ayakları yerden kesilsin diye kibir kanatlarını takarmış. Erdoğan’ın durumu tam da bu…

“Erdoğan yönetiminde sınırlarımız yolgeçen hanına döndü”

Bizim devlet geleneğimize göre, ’Hudut namustur.’ Çünkü sınırlarımız şehit kanlarıyla çizilmiştir. ‘Milliyetçiliği ayakları altına aldığını’ söyleyen Erdoğan hiçbir milli değer tanımadığı gibi hududun namus olduğunu da tanımadı. Erdoğan yönetiminde sınırlarımız yolgeçen hanına döndü. Bu ülkenin şerefli vatandaşlığı pazara düşürüldü. 400 bin dolarlık ev alana vatandaşlığımız promosyon diye dağıtıldı. Milli paramız gibi şerefli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını da işportaya düşürdüler. İşte bugün İstanbul Ataköy’de rezidansların seçmen listelerinde neredeyse tamamı Suriye kökenlilerden oluşuyor. Şimdi Saray’ın dışarıdaki ortakları iktidar değişimi kesinleşince ‘Yeni dönemde, Türkiye’nin sığınmacı politikası ne olacak?’ diye telaşa düşmüşler. 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki tavrı ilk günden beri nettir. Önceliğimiz, Türkiye’nin çıkarlarıdır. Saray’da oturan ortağınızla Türkiye’nin başına bu çorabı örmek için yaptığınız pazarlıklar ancak sizi bağlar. Bizim için Türkiye’nin menfaatleri, her şeyden önce gelir.

“Onlar istiyor ki bizim Şeytan taşlamaktan tavafa vaktimiz kalmasın”

15 Mayıs sabahı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Memleketimize bahar gelecek. Şunun şurasında şafak atarsa 40. Bugün plaka Kırşehir’de… Bu vesileyle tüm Kırşehirli vatandaşlarımıza selam olsun.”  (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir