Depresif, mutsuz ve karamsar uyananlar… Her gece bu yöntemi uygulamalısınız. Başucuna koyanlar sabahları bebek gibi uyanıyor!

Sabah kalktığında kendisini mutsuz hissedenler için mucizevi bir yöntem var. Son zamanlarda depresif, mutsuz ve karamsar uyuyanlar tarafından olumlu sonuçlar alınan bu yönteme göre dilimli bir limon ve bir miktar tuz yeterli oluyor. Peki limon ve tuz karışımı nasıl kullanılmalı? İşte muhteşem limon ve tuz yöntemi…

Dilimlenmiş limonları, komodininiz ya da minik bir sehpanın üzerine koyarak, uykuya dalabilirsiniz. Bu yöntemin faydaları ise oldukça fazla. Limonun aroması, sinir sistemini sakinleştirici bir etki yaratıyor. Endişeleri azaltan bu yöntemle günün stres ve yorgunluğunu atmak kolaylaşıyor.

Uyurken baş ucuna koyulan bir adet limon, sabahları daha mutlu ve daha enerjik uyanmak için etkili olacaktır. İşte rahat bir uyku için küçük ipuçları…

Limonu tuzlayıp baş ucuna koyarsanız neler olur?

Odaklanmanız kolaylaşır

Yatmadan önce odaklanmak, uykuyu dalmak için gereklidir. Beyni sürekli meşgul olan ve uykusuzluk sorunu yaşayan biriyseniz psikologlar olumlu şeylere odaklanmanız gerektiğini ifade eder. Odaklanmak için ise limon kokusu çok etkili bir yöntemdir.

Depresif bir ruh halinden kurtarır

Sürekli depresif bir ruh haline sahip olanlar ve kendini sürekli kötü ve mutsuz hissedenler odalarında limonla uyumayı denemeliler. Limon kokusunun kişinin ruh halini olumlu şekilde etkilediği biliniyor. Ayrıca depresyon ve anksiyete bozukluğunun tedavisinde limon ve tuzun olumlu etkilerinden yararlanılabilir.

Gerginliğinizi alır

Özellikle son yıllarda pek çok insanın sorunu haline gelen stres için limon ve tuzdan yararlanmayı denemelisiniz. Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi durumlar uykuya dalma sürenizi uzatır. Komodin üzerindeki limon ise sakinleştirici etki yaratır. Yapılan araştırmalara göre portakal, greyfurt ve limon gibi narenciye kokusu, kişinin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatır.

Olumlama yaparsınız

Erken uyanmak zorunda kaldığınızda mutsuz uyanmanız da muhtemeldir. Ancak komodin üzerine koyacağını limon dilimleri, uyanma sürenizde rahatlık yaratır. Limon kokusu, beynin serotonin seviyesinde artışa neden olur. Bu durum da olumlu bir ruh hali ve rahat bir uyku anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir