Erdoğan’dan Meclis açılışında ‘yeni anayasa’ mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de 28’inci Dönem 2’nci Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nda Genel Kurulu’na hitap etti.

Erdoğan, yeni dönemde milyonca kişiyi ilgilendiren önemli düzenlemeler için mesai yapılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı, emeklilerden gençlere kadar toplumun her kesimine özel yasal düzenlemelerin teker teker hayata geçirileceğini belirterek “Meclis’in bu dönem en önemli mesaisi ise yeni ve sivil anayasa olacak” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “İlk yasa tekliflerinden biri emekli maaşlarına yapılacak düzenleme olacak. Aile Bankası’ndan gençlere özel desteklere kadar birçok yasal düzenleme görüşülecek. Başörtüsüne anayasal güvenceye ilişkin düzenleme ile yeni ve sivil anayasa için de ayrı bir çalışma takvimi belirlenecek. AK Parti ve MHP, Anayasanın Meclis’ten uzlaşmayla çıkması için muhalefetin desteğini isteyecek.”

Meclis’teki önlemler

Erdoğan, siyasi parti gruplarının altıya yükselmesi nedeniyle bazı günler Meclis’in ziyaretçi sayısının 15 bini geçtiğini ifade ederek “Bu nedenle yeni dönemde Meclis ve çevresi bin 167 kamerayla gece gündüz izlenirken güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x