Evine giren hırsız komşusu çıktı

Nevşehir’de Esentepe Mahallesi’ndeki bir apartmanda yaşayan ve yaklaşık 6 aydır evlerinden bir şeylerin kaybolduğunu fark eden Ali İhsan Kayacı, evine güvenlik kamerası yerleştirdi.

10 gün sonra yine evlerinden eşyalarının kaybolduğunu fark eden Kayacı, güvenlik kamerasını izleyince hırsızın üst kat komşusu L.K. olduğunu fark etti.

Ali İhsan Kayacı, güvenlik kamera görüntüleri ile polise şikayette bulundu.

Polis ekipleri hırsızlık şüphesi ile L.K.’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen L.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

”KENDİ EVİNE GİRER GİBİ GİRİP ÇIKIYOR”

Ali İhsan Kayacı, yaklaşık 8 yıldır aynı adreste oturduklarını belirterek ”5-6 ay önce evimizden ufak tefek eşyalar kaybolmaya başladı. Biz şüphelendik ve evimize güvenlik kamerası taktırmaya karar verdik. Kamera takıldıktan 10 gün sonra evimize yine birinin girdiğini tespit ettik.” diye konuştu.

Kameraya baktıklarında evlerine giren kişinin üst kat komşusu olduğunu öğrendiğini kaydeden Kayacı, şöyle devam etti:

”Kapıyı hiç zorlamadan, kendi evine girer gibi girip çıkıyor. Biz fark etmeyelim diye kapıyı kaç kere kilitlersek, çıkarken o da o kadar kilitleyip çıkıyor. Aynı gün 10 dakika içinde iki defa girip çıkıyor. Her girdiğinde de bir kısım eşyalar götürüyor.”

”ÇALDIKLARININ YAKLAŞIK DEĞERİ 60-70 BİN LİRAYI BULUYOR”

Çalınan eşyalar içinde ruhsatlı silahın da olduğunu söyleyen Ali İhsan Kayacı, “Altın, para ve mutfak robotunun yanı sıra küçük eşyalar da var. Çaldıklarının yaklaşık değeri 60-70 bin lirayı buluyor. Önce eşimin makyaj malzemeleri gitmeye başladı. Fazla önemsemedik. Evde bir yere düşmüş ya da kaldırmışız diye düşündük. Daha sonra farklı eşyalar da kaybolmaya başlayınca şüphelendik, eve güvenlik kamerası taktırdık. Güvenlik kamerası sayesinde de hırsızı tespit ettik.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x