Fatih Altaylı: TRT’nin Ulus’taki boğaz manzaralı muazzam arazinin satışa hazırlandığı söyleniyor

Gazeteci Fatih Altaylı, TRT‘nin deprem riski nedeniyle tahliye edilen Ulus’taki boğaz manzaralı arazisinin satışa hazırlandığını aktardı.

Altaylı kendi internet sitesindeki köşesinde, “Epey önce burada yazdım. “TRT’nin Ulus’taki boğaza nazır dev arazisini bu iktidar satar” diye. Yazım pek itibar görmediği gibi, iktidar yanlılarının da eleştirilerine hedef oldum. Gel zaman git zaman haklılığım ortaya çıkmaya başladı.” dedi. 

TRT’nin Çekmeköy’de askeri bir araziye taşınacağını duyuran Altaylı “Katarlı “kardeşlerimize” kira ödemekten kurtulacak. Ulus’taki boğaz manzaralı muazzam arazinin ise satışa hazırlandığı söyleniyor. Tamamı boğaz manzaralı Kuruçeşme-Ortaköy sırtlarındaki arazinin birkaç milyar dolar değerinde olduğu ve herkesin ağzını sulandırdığı bir gerçek. Bana sorarsanız yeni sahibi şimdiden bellidir de, bizim henüz haberimiz yoktur. Ne olsa İstanbul’da ve hatta Türkiye’de bundan daha “kupon” arazi yok.” ifadelerini kullandı. 

TRT yayınlarını uzun zamandır Katarlılara ait Bein Connect tesislerinde gerçekleştirdiği biliniyor. 

Katarlılara ne kadar kira ödendiği konusu Meclis’te de gündeme geldi ve sorular her seferinde yanıtsız bırakıldı. Geçen ay CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel KİT Komisyonu’nda yeniden sordu: ”Ayazağa’da Digitürk’e ait bir binanın iki yıllığına kiralandığı doğru mu? Doğru ise bu bina için ne kadar para ödeniyor?” Sertel’in sorusu da yanıtsız bırakıldı.

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x