Görüşmede hangi sözler verildi? HDP, kendilerine teslim edilmesini istiyor!

  • Haber7 – ÖZEL

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ı ziyaret etti. 

Ziyaretin şifrelerini Haber7’ye anlatan Kanal 7 Ankara Temsilcisi Gazeteci Yazar Mehmet Acet, Prof. Dr. Adem Palabıyık ve Gazeteci Yazar Emin Pazarcı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

ACET: İYİ PARTİ, KILIÇDAROĞLU’NUN ELİNİ RAHATLATTI

Gazeteci Yazar Mehmet Acet, yaptığı değerlendirmede İYİ Parti’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini rahatlattığını belirterek, “Beklenen bir görüşmeydi. İYİ Parti’den bir yeşil ışık gelmişti. Kılıçdaroğlu’nun elini rahatlattı. Altılı Masa, HDP olmadan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir iddia ortaya koyabilecek bir durumda değil. HDP oylarına muhtaç durumdalar. Dolayısıyla bu bir seçenek değil onlar açısından bir zorunluluk.” dedi. 

PSİKOLOJİK BİR ZEMİN OLUŞTURDULAR

CHP ile HDP’nin görüşmesi için psikolojik bir zemin oluşturulduğunu dile getiren Acet, “Aradan geçen zaman içerisinde psikolojik zeminini hazırlamaya dönük süreçler de yaşandı. Zaten CHP yeni kimliğiyle HDP ile epeyce bir süredir stratejik bir ittifak içerisinde.” ifadesinde bulundu.

GİZLİ BİR AJANDALARI VAR! 

CHP ile HDP’nin açıklanmamış ajandası olduğunu kaydeden Acet, şunları söyledi:

HDP, DOĞU VE GÜNEYDOĞU’NUN KENDİLERİNE TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYOR!

HDP’nin stratejik hedefinin Doğu ve Güneydoğu’yu teslim almak olduğunu belirten Acet, “Doğu ve Güneydoğu’nun kendilerine teslim edilmesi, HDP’nin statejik bir hedefidir. Bunu çeşitli dönemlerde HDP’li yöneticiler dile getirdiler. Önceki yıllarda, bölgenin HDP’leşme konusunu stratejik bir hedef olduğunu gündeme getirdiler.” ifadesinde bulundu. 

ŞARTLAR OLUŞTUĞUNDA HAREKETE GEÇECEKLER

Gazeteci Acet, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan‘ın Suriye’deki sözde oluşumu Türkiye’de de kurmak istediklerini itiraf ettiği açıklamasını hatırlattı. Şartların oluşması halinde harekete geçeceklerini kaydeden Acet, şu ifadelerde bulundu:

PALABIYIK: BİRİNCİ ŞARTLARI ÖCALAN’IN SERBEST BIRAKILMASI

Prof. Dr. Adem Palabıyık, HDP’nin amaçlarıyla ilgili dikkat çeken ifadelerde bulundu.Pervin Buldan’ın “Türkiye halkları savaş istemiyor. Türkiye halkları tecrit istemiyor, Sayın Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin bir an önce kaldırılmasını istiyor” ifadesinden 1 gün sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesini değerlendiren ve gizli gündem maddelerinin olduğunu belirten Prof. Dr. Palabıyık, şunları söyledi:

KANDİL’İN VE AVRUPA’DAKİ PKK YAPISININ DESTEĞİNİ ARKASINA ALMAK İSTİYOR

Palabıyık, HDP’nin Öcalan’ı serbest bıraktırma çabasının arkasında yatan nedeni açıklayarak “HDP, ‘Devlet tutuklamıştı, biz de Öcalan’ı serbest bıraktırdık’ diyerek hem Avrupa’daki o derin PKK yapısının hem de Kandil’in desteğinin arkasında olmasını istiyor.” diye konuştu. 

HDP’NİN 2 DOSYASI VAR

HDP’nin 2 ajandası olduğunu belirten Palabıyık, “HDP seçmeni ile HDP yönetiminin istediği şeyler tamamen farklı. HDP’nin istediği şeyler, Kandil’in istediği talepler.” dedi. HDP’nin seçmenin taleplerini önemsemediğine dikkat çeken Palabıyık şunları söyledi:

HDP VE PKK’NIN AMACI; ‘KAN DAVASI’NI CANLI TUTMAK

HDP’nin kendi seçmenini konsolide etmek için ‘kan davası’ politikası güttüğünü belirten Palabıyık, şu ifadelerde bulundu:

HDP, BÖLGEDE BİTİRİLEN ‘KAN DAVASI’NI CANLANDIRMANIN YOLUNU ARIYOR

HDP’nin yapmak istediği tek şey ‘kan davası’nı veya ‘öç sosyolojisi’ni yeniden inşa etmek. HDP, bölgede bitirilen ‘kan davası’nı canlandırmanın yolunu arıyor.” ifadesinde bulunan Palabıyık sözlerine şöyle devam etti:

PAZARCI: ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA

CHP ve HDP’nin yaptığı açıklamanın şaka gibi olduğunu ifade eden Emin Pazarcı, “Kılıçdaroğlu uzun süreden beri CHP’yi HDP’leştirme yönünde adımlar atıyordu. Bugün de HDP ile birlikte seçime gitmek için kamuoyu önünde bir görüşme yaptı.” dedi.

Pazarcı, sözlerinin devamında şunları söyledi:

MİLLETİN ACISI HDP’NİN UMRUNDA DEĞİL

Depremin ardından milletin acılarına saygı bile duymadığını belirten Pazarcı, şu ifadelerde bulundu:

“SONUÇ RAPORUNDA ÖCALAN’IN BÜTÜN TALEPLERİ YER ALIYORDU”

HDP eşittir PKK’dır, PKK eşittir Öcalan’dır.” diyen Pazarcı, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına gelmesiyle Soros’un fonladığı vakıfla çeşitli toplantılar yaptığını hatırlattı ve şunları söyledi:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir