Kaçak Maç Yayını Yapan Sitelere Laf Eden Acun Ilıcalı’ya Fatih Altaylı’dan Tepki: “Exxen’i Bekleyelim mi?”

İş insanı Acun Ilıcalı’ya ücretli maç yayınlarına para vermeden korsan yayın izleyenlerle ilgili eleştirilerinin ardından birçok farklı tepki gelmişti. Bu akşam Galatsaray’ın Şampiyonalar ligi maçını yayınlayan Exxen çökmesi üzerine Fatih Altaylı’dan Ilıcalı’ya yanıt gecikmedi. Detaylar ?

İş insanı Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde ücretli maç yayınlarına para vermeden korsan yayın izleyenlere dair yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz Ocak ayında Hull City takımını da satın alan Ilıcalı, ülkemizde gerçekleşen çoğu futbol karşılaşmasını sahip olduğu Tv8 kanalı ve Exxen platformunda yayınlıyor.

Ancak Exxon gibi ücretli platformlara üye olmayan bazı izleyiciler, bu maç yayınlarını kaçak olarak izliyor. Ilıcalı ise ‘kosan yayının hırsızlık’ olduğunu söyleyerek tepkisini dile getirmişti.

Korsan yayın hırsızlıktır. Benden çalması önemli değil, ben para kaybettiğim için üzülen bir insan değilim ama kendi kulübünden çalıyor. Kendi kulübüne para gitmiyor. Korsan yayın izleyenler gitsin arada sırada mağazalardan da bir şeyler çalsın, aynı suç zaten.

şeklinde konuşmuştu.

Bu akşam Galatsaray’ın Şampiyonalar ligi maçını yayınlayan Exxen’in çökmesi üzerine Ilıcalı’nın korsan yayın eleştirileri tekrardan gündeme geldi.

Fatih Altaylı da “Acun kardeşim korsan yayından beter olan resmî yayıncının yayını yapacak alt yapıya sahip olmamasıdır” diyerek Ilıcalı’ya tepkisini dile getirdi.

Altaylı, “Şu an korsan yayıncılar yayın yapıyor ama Exxen yapamıyor. Exxen’i bekleyelim mi?” diye sordu.

Düşünceleriniz neler? Yorumlara buyurun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x