Mansur Yavaş -Meral Akşener arasında transfer… Özel kalemler değişti

Gamze İşler

Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve İYİ Parti kanadında seçim kazanıldığı takdirde kimlerin kabinede yer alacağı ve kimlerin hangi görevlere getirileceği sadece konuşulmuyor isimler listeleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

İKİ TRANSFER

Mansur Yavaş, Akşener’le seçim süreci hakkında sohbet ettiklerini görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaştı.

Genel Merkezde gerçekleşen görüşmede Akşener ve Mansur Yavaş’ın gündeminde iki transfer de vardı.

ÖZEL İSTEK

Mansur Yavaş, Meral Akşener’den Özel Kalemi Müdürü için İYİ Parti milletvekili listelerinde yer almasını rica etti.

Mansur Yavaş’ın isteğini geri çevirmeyen Akşener, Özel Kalem Müdürü Yüksel Arslan’ın İYİ Parti Ankara 3. Bölgeden 1. Sıra milletvekili adayı olarak listede yer verdi.

EL SIKIŞILDI

Meral Akşener de İYİ Parti kuruluşundan bu yana kendisinin Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Esma Bekar’ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Kalem Müdürü olarak görevlendirilmesini istedi.

Her iki isim için el sıkışan ikilinin görüşmesi olumlu sonuçlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Mansur Yavaş’ın Özel Kalem Müdürü Yüksel Arslan İYİ Parti Ankara 3. Bölge 1. Sırada milletvekili adayı olarak yer alırken Meral Akşener’in Özel Kalemi Esma Bekar da seçimlerin kazanılması durumunda Mansur Yavaş’ın Özel Kalemi Müdürü olarak Ankara Büyükşehir’de yerini alacak.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir