Samsung telefonlarda kamera hatası mı var? Samsung’un bu modelini kullananlar kamerasından şikayetçi!

Samsung Galaxy S23 ve S23 Plus telefonların kameraları etkileyici bir çekim gücüne sahip. Telefon markaları ve kamera kalitesi açısından önde gelen iPhone 14’ün bile önüne geçen Samsung Galaxy S23 serisi, 50 MP donanımıyla teknoloji dünyasının bir numaralarından.

Bulanık görüntüden şikayetçiler

Telefon kullanıcıları ise bazı yorumlarıyla bu durumu tersine çevirdi. Samsung Galaxy S23 telefonların kamerası kimi zaman sorun. oluşturuyor. Bu telefonların kamerası ile çekilen fotoğraflar, normalden daha bulanık bir görüntü veriyor.

NotebookCheck tarafından ilk sorun aktarılırken, kimi görüntülerde muz ya da halkamsı şekiller oluşuyor ve bulanıklık açığa çıkıyor. Odak noktalarıyla alakalı olarak yaşanan sorun dikkat çekici. Samsung Galaxy S23’ün ham modu ile görüntüler çekiliyor. Bu demek oluyor ki görüntüler, doğrudan sensörden geliyor. Yani yazılım tarafından değişiklik söz konusu değil. Yaşanan problem de donanımla alakalı bir sorun olduğu konusunda şüphe uyandırıyor.

Samsung’tan resmi açıklama bekleniyor

Samsung henüz resmi bir açıklama yapmadı. Sammobile aracılığıyla bildirilene göre bazı kullanıcılar, S23 kameralarını manuel olarak odaklamanın ve fotoğraflarda istenmeyen bulanıklığın engellenebileceğini belirtti. Yani sorunun Samsung tarafından bir kamera yazılımı güncellemesiyle çözülebileceği görülüyor.

Sorunun kaynağı netleştirilmeden çözümün ne olacağı ise çözülemiyor. Samsung yaşanan soruna ilişkin bir düzeltme yayınlayana dek tüm Galaxy S23 sahiplerinin, fotoğraf çekimi sırasında görüntülerini gözden geçirmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir