Zorlu Center ve DasDas Depremzedelere Destek Olabilmek İçin Dayanışma Organizasyonu Düzenliyor!

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem 10 ili büyük bir yıkıma uğrattı. Türkiye’yi yasa boğan bu günün etkisi uzun bir süre daha devam edecek. Depremzedelere destek için birçok yardımsever seferber oldu. Deprem bölgesine afetzedelerin acil ihtiyaçları için binlerce tır gönderildi. Sanatçılar konserlerin gelirlerini depremzedeler için harcadı. Şimdi ise Zorlu PSM bir dayanışma sahnesi düzenliyor. Detaylara birlikte bakalım.

6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından bölgede artçılar sürüyor.

Büyük bir yıkıma yol açan depremde 10 il büyük zarar gördü. Depremzedelerin geçici barınmaları için acil çadırlar temin edilmeye başlandı.

Depremde zarar gören afetzedeler için tüm dünya seferber oldu. Acil ihtiyaçlar öncelikli olmak üzere deprem bölgesine binlerce yardım tırı gönderildi.

Türkiye’de birçok sanatçı depremzedelere destek olabilmek adına yardım konserleri düzenledi. Gelirlerini AFAD ya da AHBAP’a bağışlayan birçok yardımsever oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelerin ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla, Zorlu Center 30 Mart’ta gerçekleşecek bir dayanışma sahnesi düzenliyor.

Duyuru paylaşımlarında canlı yayını duyurmak kadar fiziksel etkinlik satışlarına da destek olmak istiyorsanız passo.com.tr üzerinden bilet satışlarının yapıldığını belirtelim.

“Dayanışma Sahnesi” adlı etkinlikte sahne alacak isimler şöyle belirtildi: Adamlar, Athena, Bege, Büyük Ev Ablukada, Can Bonomo, Ceren Gündoğdu, Ceza, Deniz Tekin, Duman, Ersay Üner, Evdeki Saat, Gazapizm, Gökhan Türkmen, Hayko Cepkin, Jakuzi, Kenan Doğulu, Koray Candemir, Mert Demir, Mor Ve Ötesi, Nova Norda, Pentagram, Sertab Erener, Şevval Sam.

Elde edilen gelir deprem bölgesindeki eğitim materyalleri ve eğitimle ilgili oluşacak ihtiyaçların karşılanması için kullanılacak.

DasDas, İhtiyaç Haritası ve Zorlu PSM’nin düzenlediği dayanışma gecesine destek olmak istiyorsanız duyuru paylaşımı yaparak ya da bir bilet alarak destek olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir