Efsanevi Yatırımcıdan Övgüler Aldı: Bu Altcoin Uçuşa Geçti!

Ünlü risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin üzerine inşa edilen uygulamaların Microsoft uygulamalarının internet patlamasında gösterdiği performansa benzer bir performans göstereceğine inanıyor. Bu bağlamda Draper, Stacks Network (STX) konusunda heyacan duyduğunu söylüyor. Efsanevi yatırımcının bir dizi olumlu yorumunun ardından altcoin sakin piyasada uçuşa geçti.

Efsanevi yatırımcıdan Stacks’a övgü dolu sözler!

Stacks, Bitcoin (BTC) üzerinde akıllı sözleşmeleri mümkün kılmak için tasarlanmış bir katman 2 ağı. Altcoin, 2019 yılında ilk kez ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nitelikli token arzı yoluyla dağıtıldı. Ünlü risk sermayedarı Tim Draper verdiği bir röportajda, “Stacks konusunda gerçekten çok heyecanlıyım,” dedi. Draper ayrıca şu açıklamayı yaptı:

Yatırım yaptığım şeylerin çoğu, önemli uygulamaları Bitcoin’e taşımaya başlayan şeyler oldu. Bu yüzden bunun gerçekten ilginç bir trend olduğunu düşünüyorum ve Microsoft’un yaptığı gibi gideceğini düşünüyoruz.

Draper bu yılın başlarında Bitcoin’in 2025 yılına kadar 250.000 dolara yükselmesini beklediğini söyledi. Stacks, Ordinals gibi Bitcoin tabanlı NFT projelerinin ortaya çıkmasının ardından yıl boyunca önem kazandı. DefiLlama’ya göre, Stacks’e kilitlenen sermaye miktarı yılın başından bu yana 7 milyon dolardan 50 milyon dolara yükseldi. Yıla 0,21 dolardan işlem görerek başlayan token şu anda 1,53 dolar seviyesinde. Böylece altcoin, Şubat 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. STX, Draper’in övgü dolu açıklamalarının ardından gün içinde yaklaşık %29 artış kaydetti.

STX fiyat analizi: Altcoin için sırada 2 dolar mı var?

Kripto analisti Sahil Mahadik, STX’in teknik resminde daha fazla potansiyel görüyor. Analiste göre, STX için yüksek momentum alımları 2 dolara yükselişin ipuçlarını veriyor. Stacks (STX) fiyatı, kısıtlayıcı bir üçgen formasyonunda 21 aylık uzun bir süre geçirdikten sonra nihayet 4 Aralık’ta direnç trend çizgisini kırarak önemli bir girişe tanık oldu. Bu dönem, fiyatın birbirine yaklaşan iki çizgi arasında hareket etmesiyle karakterize edildi. Ayrıca, net bir yön eksikliğine işaret etti.

Ancak, bu formasyonun yakın zamanda kırılması, piyasa duyarlılığında önemli bir değişime işaret ediyor. Muhtemelen bu, yönlü bir rallinin başlangıcına işaret ediyor. Küçük bir yeniden testin ardından, STX fiyatı 0,87 dolar işaretinin üzerinde bir pozisyonu korudu. Ayrıca, bir hafta içinde %62’lik kayda değer bir büyüme kaydetti. Dahası altcoin, aylık grafiğinde %136 yükseliş gördü.

Stacks Fiyat Grafiği. Kaynak: TradingView

Bu ralli, özellikle STX20 yazıtlarının basımının artmasıyla birlikte ağ faaliyetlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor. Şu anda 1,53 dolardan işlem gören STX fiyatı, 1,3 dolarlık direnç seviyesini aşarak 1,56, 1,93 ve nihayetinde 2,4 dolarlık potansiyel hedefleri belirledi. Bollinger bandı göstergelerinin üst sınırındaki dik bir yükseliş, alıcıların varlığa hakim olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x